Freibags: soutěž Start Your Business je přínosem i pro již fungující firmu

Martin Frei, student pátého ročníku všeobecného lékařství Lékařské fakulty MU, v minulém roce v soutěži Start Your Business zaujal vlastní značkou kožených tašek, batohů, kabelek a peněženek. Hovězí kůže, ze které se zboží vyrábí, pochází z Indie, a je získávána etickým způsobem. Do soutěže o nejlepší studentské nápady se přihlásil, přestože jeho podnikání již několik let úspěšně funguje.

4. 1. 2024

Malá česká firma od kluka, co si plní svoje sny – to je motto, které je na e-shopu společnosti Freibags nepřehlédnutelné. Martin, který se ještě před studiem lékařské fakulty věnoval web designu a marketingu, se sám stará o prodej zboží, jeho distribuci, udržování webových stránek e-shopu, reklamu a sociální sítě. Zároveň se snaží, zejména v oblasti marketingu a designu, dále vzdělávat.

„Do soutěže jsem se přihlašoval s tím, že nemám co ztratit. Příležitost jsem viděl v tom, že by mi mohl někdo z mentorů pomoci s marketingem a optimalizací, což se mi splnilo“, říká Martin. Své účasti ve třetím ročníku Start Your Business nelituje. „Výhra 10 000 Kč mi pomohla k vývoji designu nové tašky,“ dodává.

Na nápad podnikat v této oblasti jej kdysi přivedla potřeba nákupu kožené tašky na notebook, na českém trhu však nenašel žádnou, která by odpovídala jeho představám. Díky Martinově činorodosti a podnikavé povaze to byl pak už jen krok od kontaktování dodavatele z Indie, díky kterému je možné vyrábět tašky a ostatní zavazadla z hovězí kůže.

Protože Freibags nabízí i individuální design a tašky na míru, uvažuje Martin do budoucna o zakázkové výrobě ve větších objemech, např. pro firmy. Čeká jej rovněž rozšiřování sortimentu o nové designy i další odstíny stávajících artiklů. Pracuje také na nové podobě e-shopu.

Martin Frei s jednou z tašek z nabídky Freibags

„Díky této soutěži jsem se dostal k novým kontaktům a novým příležitostem,“ hodnotí Martin další přínos Start Your Business pro svoje podnikání. Sleduje i to, jak si dál vedou projekty ostatních účastníků ročníku, kterého se zúčastnil.

Pro studenty, kteří přemýšlejí o účasti v dalším ročníku soutěže, má Martin Frei vzkaz. „Připravte si argumenty pro obhajobu vašeho produktu nebo služby. Měli byste být schopni říct, proč zrovna to, co nabízíte vy, je originální. Pokud budete prodávat online, je dobré vědět, jak bude vypadat váš e-shop a jak budete svůj projekt financovat. Nechte si dostatek času na přípravu přihlášky a všech náležitostí potřebných k jejímu podání. Není také špatné se předem zamyslet nad tím, co uděláte s případnou výhrou. Pokud vás baví podnikat, nebojte se vyzkoušet si to už při studiu.“

Martinovi gratulujeme a přejeme mu do budoucna mnoho spokojených zákazníků.

Jeden z produktů společnosti Freibags

„Odměnou pro účastníky soutěže je zpětná vazba k i již fungujícímu podnikání“

Martin Frei

Do aktuálního ročníku soutěže Start Your Business se můžete přihlásit do 31. ledna 2024. Pokud hledáte radu ohledně vyplnění registračního formuláře, případně máte jiné otázky týkající se přihlašování, obraťte se na Podnikavou poradnu Centra pro transfer technologií.