Makronky Art: Studentka přírodovědecké fakulty Sandra Thalerová stojí za projektem, který proměňuje cukroví v umění

6. 9. 2023

Sandra Thalerová, doktorandka na Přírodovědecké fakultě, se rozhodla, že cukroví může být více než jen sladkou pochoutkou - může být uměním. Její projekt, nazvaný Makronky Art, se specializuje na výrobu a prodej originálně zdobených de luxe makronek.

Za projektem stojí Sandra sama. Vedle úspěšného studia biochemie na Přírodovědecké fakultě se rozhodla absolvovat rekvalifikační cukrářský kurz, který povýšil její koníček na profesionální úroveň.

Zatímco v zahraničí jsou luxusní makronky populární, v České republice jsou vzácností. Zákazníci často sáhnou po běžných makronkách, protože individuální objednávky či esteticky působivější varianty chybí.

Nápad na výrobu a prodej zdobených makronek vzešel ze zjištění, že na českém trhu chybí originální, esteticky přitažlivé dezerty. Inspiraci jsem hledala v zahraničí, především ve Spojených státech a Japonsku, kde je estetická gastronomie velmi populární, vysvětluje Sandra.

Díky účasti v soutěži Start Your Business získala Sandra důležitý právní a marketingový mentoring, díky kterému snadno založila živnost, e-shop a nyní se zaměřuje na marketingovou kampaň, která má přilákat zákazníky.

Svým projektem Sandra dokazuje, že odvahu a nasazení lze spojit s vášní pro podnikání. Makronky Art jsou příkladem inovace v gastronomii.

Sandře k výhře blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů!