Projekt Attachi: Student kyberbezpečnosti Robin Chmelík představil moderní aplikaci na management osobních vztahů

26. 7. 2023

Robin Chmelík je studentem bakalářského studia Kyberbezpečnost na Fakultě informatiky MU. Do třetího ročníku soutěže Start Your Business se přihlásil se svým projektem Attachi, neboli Personal AI powered relationship manager.

Ve svém projektu Attachi se snaží propojit managament osobních vztahů a prvky umělé inteligence, které je automaticky zpracovávají a třídí.

„V dnešním hyper-propojeném světě je jednoduché ztratit se v kontaktech, zapomenout jméno nebo obličej člověka, se kterým jste se několikrát setkali. Tím se můžete dostat do trapných situací, kdy je člověk nucen předstírat, že ví, kdo je ten člověk, který ho zastavil na ulici. Osobní CRM (Customer Relationship Management) řeší tento problém skrze strukturované zapisování detailních informací o vašich známých či zákaznících, které vám pomohou zapamatovat si vše, co je pro vás k dané osobě důležité, vysvětluje svůj nápad Robin Chmelík.

Aplikaci do mobilních telefonů už nabízí v rámci Google Play a Apple Store.

Porota se rozhodla projekt pro jeho velký potenciál ocenit nejvyšší možnou částkou a přidělila Robinu Chmelíkovi 100 000 Kč na další rozvoj. „Jelikož se teď musím převážně věnovat povinné stáži, tak největší výdaje teprve přijdou. Mezitím převážně sbíráme feedback od uživatelů, abychom věděli, co jim nejvíce chybí a do čeho investice soustředit. Do budoucna máme už vypracovanou roadmapu a nemalá část výhry půjde na aktuálně připravovanou marketingovou kampaň, aby se aplikace dostala více do podvědomí,“ uvedl Robin Chmelík k tomu, jak finance od univerzity využije.

Robin byl jeden z těch, kdo projekt na počátku neměl plně rozpracován, přihlásil se na poslední chvíli a po prvním prezentačním kole jej porota pustila do finále jen těsně. „Sám jsem se do soutěže přihlásil až v poslední možný den a to jen tak z hecu. Do druhého kola jsem se sice dostal jako poslední, ale nakonec jsem nějak vyhrál hlavní cenu. Důležité je nebát se a prostě to zkusit, a to i když jste třeba jen jednočlenný tým jako já, nebo když nemáte projekt úplně domyšlený. Pokud máte vizi, projektu sami věříte a jste ochotní mu věnovat čas, energii a lásku, tak jediný kdo vám stojí v cestě, jste vy sami,“ vzkazuje budoucím účastníkům soutěže jeden z nejúspěšnějších účastníků z třetího ročníku.

Uznává, že kromě peněz mu soutěž přinesla i cenné zkušenosti a byznysové přemýšlení. „Porota mi svou zpětnou vazbou hodně pomohla s udržitelným nastavením cenotvorby u prémiové verze aplikace a také s dopracováním business modelu ke zvýšení konverze uživatelů,“ přiblížil Robin na závěr.

Robinovi gratulujeme a přejeme úspěšný rozvoj projektu!
V dalším díle představíme studenta ESF Ondřeje Bučka a jeho projekt Andělskáslužba.cz, který obdržel podporu 50 000 Kč.