Projekt Nášup: Studenti ESF přinášejí nový způsob, jak začít den plnohodnotnou snídaní

23. 8. 2023

Studenti Ekonomicko-správní fakulty Benedikt Šujan a Dalibor Heblák se spojili a představují projekt nazvaný Nášup“. Jejich snídaňový foodbike přináší řešení pro ty, kteří nemají čas na přípravu nebo nákup zdravé snídaně. S podporou 50 000 Kč, získanou v soutěži Masarykovy univerzity Start Your Business, a inovativním přístupem chtějí změnit způsob, jakým lidé začínají své ráno.

Projekt reaguje na problém nedostatku času na přípravu či koupi kvalitní snídaně. „V dnešní uspěchané době lidé často sáhnou po méně zdravých alternativách nebo snídani úplně vynechají,“ vysvětlují Benedikt a Dalibor. Rozhodli se tuto situaci změnit a nabídnout rychlou a zdravou možnost snídat přímo na cestě do práce nebo školy. Proto založili Nášupbike, snídaňový foodbike, který nabízí široký výběr zdravých a vyvážených snídaňových možností.

Od tzv. klasické snídaňové konkurence se odlišujeme tím, že přinášíme opravdu rychlou volbu, která je zároveň zdravá a vyvážená. Nášupbike nabízí pestrou škálu snídaňových možností, od sladkých přesnídek až po slaná jídla. To vše je připravené k rychlému zakoupení a konzumaci, aniž by bylo nutné vstupovat do prodejny a čekat, přibližuje v čem je jejich koncept jiný Benedikt.

Benedikt a Dalibor mohli Nášup rozjet právě díky finanční podpoře, kterou získali v soutěži Start Your Business. Tuto podporu využili k zprovoznění webových stránek Ná-šup.cz, nákup vybavení stánku, vytvoření grafické identity a dalších nákladů spojených s provozem. Mentoring od odborníka z JIC Brno jim poskytl cenné rady, zpětnou vazbu a nové pohledy na jejich řešení.

Projekt Nášup nejen reaguje na současné potřeby, ale plánuje i do budoucna. Benedikt a Dalibor se snaží neustále zlepšovat svou nabídku díky validacím a zpětné vazbě od zákazníků. Jsou důkazem toho, že i malý nápad může mít velký dopad. Přinášejí změnu do ranní rutiny lidí a ukazují, že zdravý začátek dne může být snadno dostupný pro všechny.

Protože jak říká jejich motto:
Snídaně dělá ráno a ráno dělá den. My děláme snídaně.

Benediktovi a Daliborovi přejeme hodně štěstí a úspěchů při rozjezdu jejich projektu.

V dalším díle představíme tým Matúše Longauera z Fakulty sportovních studií a jejich projekt Sportbud.