Sportbud: Studenti FSpS vytvářejí zážitkové sportovní zájezdy s nadstandardním servisem

30. 8. 2023

Studenti Fakulty sportovních studií, Matúš Longauer a Lukáš Vránek, přinášejí nový impuls do světa sportovních událostí. Projekt Sportbud, fungující jako zážitková cestovní kancelář, se specializuje na organizaci zážitkových zájezdů na sportovní akce. Ty mají za cíl spojit sportovní nadšence a nabídnout jim nezapomenutelný zážitek.

Matúš, student oboru Management sportu s čtyřletou praxí v marketingu, a Lukáš, student téhož oboru se zkušenostmi v event marketingu, spojili své síly a know-how v oblasti sportu, managementu a marketingu. Společně vytvořili projekt, který redefinuje způsob, jakým lidé zažívají sportovní události.

Sportbud se od běžných cestovních kanceláří odlišuje tím, že nabízí kompletní servis při organizaci skupinových zájezdů na sportovní události. Zahrnuje nejen vstupenky na sportovní akce, ale i doplňkové aktivity, které zájezdy dělají unikátními. Od pub kvízů v lokálních sportovních barech po soukromé prohlídky stadionů a networkingové akce, vysvětluje Matúš.
Základním konceptem je "value for money", kdy zákazníci získají nejen vstupenky, ale i komplexní zážitek s doprovodnými aktivitami, doplňuje ho Lukáš.

Cílem není pouze vytvoření atraktivní nabídky zájezdů, ale i spojení lidí, kteří mají podobné zájmy. Skrze zájezdy vytváří komunitu sportovních nadšenců, kteří si mohou sdílet svou vášeň a zároveň si užít nezapomenutelné zážitky.

„Hlavní motivací pro podnikání je dělat něco, co nás baví. Nechtěl bych strávit svůj život v kanceláři od osmi do čtyř. Sport a cestování jsou důležitou součástí mého života, a proto je skvělé, že mohu tuto vášeň propojit s prací,“ říká Lukáš.

Výhra v soutěži Start Your Business jim dodala odhodlání v projektu pokračovat. Díky mentoringu expertů z praxe si oveřili potenciál nápadu, zlepšili prezentační dovednosti a propagaci značky, upravili fundraising a cashflow projektu. Pozitivní zpětná vazba odborníků je namotivovala pokračovat.

Finanční výhru ze soutěže investovali do rozjezdu webových stránek a značky Sportbud na sociálních sítích (Facebook Sportbud a Instagram Sportbud), úspěšně založili svoji cestovní kancelář CK Sportbud s. r. o. a organizují první zájezdy.

Matúš i Lukáš upozorňují, že je potřeba počítat s tím, že přetvoření nápadu ve fungující projekt je časově opravdu náročný a stojí nemalou péči a úsilí. Přesto by zájemci o podnikání neměli váhat a měli by využít každou příležitost jak svůj nápad posunout.

Matúšovi a Lukášovi k výhře v soutěži blahopřejeme a přejeme mnoho spokojených klientů jejich cestovní kanceláře.

V dalším díle představíme Sandru Thalerovou z Přírodovědecké fakulty a její projekt Makronky Art.