Projekt KreatiF: Studentka sociální pedagogiky vytvořila sociálně-inkluzivní ateliér v centru města

20. 7. 2023

Denisa Jelínková je studentkou bakalářského studia Sociální pedagogiky a volného času na Pedagogické fakultě MU. Do třetího ročníku soutěže Start Your Business se přihlásila se svým projektem KreatiF, což je veřejně přístupný ateliér pro všechny generace. Její projekt je plně svázán s jejím studijním oborem a v soutěži byl jediným zástupcem z Pedagogické fakulty MU.

Ve svém projektu KreatiF se snaží propojit rovnou tři složky: vytvořit platformu pro všechny kreativní duše, být společensky odpovědný a hledat své klienty i mezi přehlíženými sociálními skupinami a zároveň to vše nastavit tak, aby to fungovalo obchodně a její workshopy pokryly náklady na provoz ateliéru v centru Brna.

Že to není jednoduché jí začalo docházet hned, kdy svůj nápad začala rozpracovávat stran obchodního rozvoje. O to větší pak měla radost, když dostala zprávu, že se odborná komise rozhodla vedle nápadů se silným podnikatelským potenciálem ocenit také projekty se společenským dopadem. Inkluzivní ateliér KreatiF s kreativními workshopy obdržel od univerzity podporu 20 000 Kč právě za společenskou relevanci.

„Ocenění mě moc potěšilo. Finance jsem využili na další rozvoj ateliéru, nyní pracujeme s profesionálním webařem na tvorbě inkluzivních a kreativních webových stránek, které budou přístupné i lidem se specifickými potřebami,“ upřesňuje Denisa Jelínková. Dodává, že zpětná vazba od poroty ji motivovala k ještě větší výkonnosti, akčním krokům a dalšímu propojování s podobně naladěnými lidmi.

Denisa byla jedna z těch, kdo účast v soutěži Start Your Business doplnil účastí v dalším akcelerátoru pro mladé podnikavce. „Souběžně s přihláškou na Start Your Business jsem vstoupila do programu Start it od ČSOB. Kromě podkladů do soutěže Masarykovy univerzity jsem tak souběžně ladila podklady do další soutěže a účastnila se každotýdenního mentoringu,“ vysvětlila s tím, že to pro ni znamenalo vcelku náročný semestr. Povzbudila ji nicméně i stipendijní podpora z domovské fakulty.

„Chtěla bych vzkázat všem podnikavcům: nebojte se a zkuste to! Každý krok je lepší než sedět a čekat, že příležitost sama přijde,“ vzkazuje Denisa Jelínková na závěr.

Denise gratulujeme a přejeme úspěšný rozvoj projektu!
V dalším díle představujeme studenta FI Robina Chmelíka a jeho mobilní aplikaci Attachi, která obdržela nejvyšší možnou podporu 100 000 Kč.